OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Witamy! Dzisiaj jest:


31 Stycznia 2015
Sobota
Imieniny obchodzą:
Cyrus, Euzebiusz,
Jan, Ksawery,
Ludwik, Marceli,
Marcelin, Marcelina,
Piotr, Spycigniew,
Wirgiliusz
Do końca roku zostało 335 dni.

Nasza Galeria

Ogłoszenia

TLUMACZ PRZYSIEGLY / CERTYFIKOWANY - Irlandia Północna i cale UK
Drobne (09.01.2015)
Rob&Cartons OPAKOWANIA TEKTUROWE
Sprzedam (05.01.2015)


 
= Ad with Photo

Kursy walut

Kursy NBP z 31-10-2014
walutaskupsprz. 
USD3.30393.3707st
AUD2.91462.9734st
CAD2.95393.0135st
EUR4.17074.2549st
HUF1.35211.3795st
CHF3.45923.5290st
GBP5.29515.4021st
JPY3.03293.0941st
CZK0.15030.1533st
DKK0.56010.5715st
NOK0.49190.5019st
SEK0.45020.4592st
XDR4.87674.9753st
Katalog stron

Logowanie






Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Start arrow Inne arrow Niusy i Ciekawostki arrow Wymuszone adopcje polskich dzieci to fakt!

Wymuszone adopcje polskich dzieci to fakt! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
 

Napisany przez Onet, z 17-05-2013 21:26

Opinie : 410    

Polecane : 92

Brytyjska opieka społeczna zabiera polskim emigrantom dziecko do adopcji. Pili, bili, wykorzystywali? Nic z tego – sami zgłosili się do councilu o pomoc. Bulwersującą sprawę wymuszonej adopcji tropi nasz reporter oraz komentuje brytyjski parlamentarzysta, zaangażowany w zmianę grabieżczego systemu.

Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Termin „forced adoption” (wymuszona adopcja) kojarzymy zazwyczaj z rodziną patologiczną. Jednak odbieranie dzieci rodzinom emigrantów z przeciętnymi problemami to nie bajka – to zatrważające realia UK. A wszystko w majestacie prawa.

"Proście, a będzie Wam dane"

Żaneta i Kamil C. z (wtedy 7-letnim) Wiktorem* przyjeżdżają do UK w 2010 r. Pojawiają się problemy zdrowotne żony: szpital, operacja. Dochodzą problemy z płatnościami za mieszkanie. W takiej sytuacji, pod koniec 2012 r., dochodzi do rodzinnej kłótni o komputerową grę syna. Kamil rozbija kuchenną szafkę.

- Zaraz po tym zdarzeniu, pod wpływem emocji poszedłem do naszego councilu prosić o pomoc - wspomina Kamil i dodaje: „Byliśmy normalną polską rodziną z problemami, z jakimi boryka się wielu początkujących emigrantów”. Jeszcze tego samego dnia, do drzwi Państwa C. pukają dwie pracownice opieki społecznej (Social Services - SS). - Pamiętam, że jednym z ich pierwszych pytań było "Czy nie chcieliby Państwo rozważyć oddania dziecka na jakiś czas?" - opowiada Żaneta.

- Sugerowały nam, by odpocząć, odstresować się, a w tym czasie dziecko zostałoby nauczone manier. Byliśmy w szoku. Mąż dodaje: - A przecież ja tylko zgłosiłem się po pomoc, np. terapię małżeńską. Wiem, że to działa. Czemu od razu zabierać dziecko? – pyta retorycznie.

Pomoc? Jaka pomoc?

Począwszy od pierwszego pisma, SS nie prosi, a nakazuje. - Temat pomocy, po którą się zgłosiłem, nigdy nie był podniesiony - stwierdza Kamil. - Było tylko sprawdzanie i odpytywanie. W maju 2012, gdy Wiktor jest w szkole, staje się najgorsze: syn zostaje zabrany. - Przeżyliśmy horror - mówi Kamil.

- Cały czas obiecywali, że Wiktor wróci do nas przed wakacjami, ale po dwóch miesiącach pobytu u pierwszej foster care (tymczasowa rodzina zastępcza – przyp. red.), znaleźli mu dobrze sytuowaną angielską rodzinę. Syn rozpacza, bo czuje się tam jak w więzieniu.

Jak za komuny

Kamil zostaje wysłany na badania alkoholowe (obowiązkowe). Testy nic nie wykazują. Żanetę wysyłają do psychiatry. - Owszem, żona leczyła się - przyznaje Kamil. - Ale po to właśnie sam do nich poszedłem, żeby otrzymać pomoc – dodaje. - Mnie i synowi zabrano paszporty - mówi Żaneta. - A później nasze dokumenty dziwnie „zaginęły”.

Pomimo sądowego zalecenia, by SS zadbało o kontakt Wiktora z kulturą i religią polską, jest ono systematycznie ignorowane. - Syn poprosił opiekuna o Pierwszą Komunię, a wtedy on zdziwiony powiedział, że „w rubryce «religia» było zaznaczone «bez»”. To ich kolejny przekręt.

Błędne koło

Państwu C. zarzuca się, że mają zły wpływ na dziecko, tzw. emotional harm. Na widzeniach z synem nie mogą nic mówić przeciwko SS, wszystko ma być OK. - Gdy trzeba się żegnać - opowiada Kamil - syn się rozkleja i histeryzuje, bo chce żebyśmy zostali. A oni to interpretują, że „rodzice mają zły wpływ na Wiktora”.

Źródło: Polish Express
   
Zacytuj na swojej witrynie
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkowników

   (0 głos)

 


Dodaj komentarz!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nie komentowano



mXcomment 1.0.7 © 2007-2015 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Migawki

Radio BBC nadało wieczorem półgodzinny program o wyczynach gangów polskich Romów na Wyspach Brytyjskich. Są to specjaliści od wykorzystywania tamtejszego systemu opieki społecznej, banków... i naiwnych imigrantów z Polski.

Dotychczas słyszało się Polakach sprowadzanych przez gangi do pracy w niewolniczych warunkach - wyzyskiwanych, wegetujących w nędzy i niemających nawet na powrót. Coraz głośniej jest też na Wyspach o Polakach nadużywających systemu opieki socjalnej - ale indywidualnie.

W programie BBC chodzi jednak o świetnie zorganizowane oszustwo, pomysł polskich Romów. Werbowani przez nich w Polsce do pracy bezrobotni nie mogli się skarżyć na złe traktowanie - opłacano im przejazd, dobre zakwaterowanie, otrzymywali szczodre kieszonkowe, papierosy i alkohol, a troskliwi opiekunowie prowadzali ich do urzędów, aby im wyrobić dokumenty, do przychodni zdrowia i do banków, aby otworzyć konta. Wszystko wyjaśniał za nich tłumacz, podpisywali tylko formularze. Potem okazywało się, że pracy jednak nie ma, bo recesja, ale namawiano naiwnych, żeby zanim wrócą do Polski zostawili paszporty.

 

Wszystkie te zabiegi służyły gangsterom do zdobycia danych personalnych i pobierania zasiłków, zaciągania pożyczek bankowych - nie tylko w Anglii - i zakupów na konto swych ofiar.

Zaalarmowany skalą tego procederu brytyjski urząd podatkowo-celny rekrutuje 200 nowych detektywów i przeznacza 900 milionów funtów na walkę z gangami oszustów.

Autor: NZ Źródła: IAR
 

Banners