Dzisiaj jest: 17 Luty 2018    |    Imieniny obchodz: Zbigniew, Julian, Łukasz
< >

PRAWNIK

KSIĘGOWY

SKLEP

David Davis: Damy gwarancje imigrantom

  • Kategoria: Niusy i ciekawostki
  • Opublikowano: niedziela, 04, czerwiec 2017 17:16
  • Emito.net
  • Odsłony: 246

Minister ds. Brexitu dał do zrozumienia, że w przypadku zwycięstwa Konserwatystów w nadchodzących wyborach parlamentarnych, imigranci zamieszkujący Wyspy otrzymają prawo pobytu w UK.

W poniedziałek 29 maja Davis zapewnił, że chce jak najszybszego rozwiązania tej kwestii. Jak powiedział, rząd planował przyznanie prawa pobytu dla imigrantów już od 10 miesięcy i jest gotowy, by ogłosić to publicznie. Davis zaznaczył przy tym, że ma świadomość, jakie znaczenie niesie to za sobą dla Polaków.

 

Minister podkreślił, że w trakcie negocjacji również dla niego ważne jest to, by znaleźć rozwiązania dobre dla obu stron, nie tylko dla jednej z nich.

Dzień później na antenie radia LBC Davis stwierdził jednak, że oczekiwania Brukseli wobec brytyjskiego rządu są „śmiesznie wysokie”. Minister odnosił się w ten sposób do unijnego postulatu, by prawa i przywileje zostały rozciągnięte także na członków rodzin imigrantów obecnie przebywających w UK. W przyszłości potencjalnie mogłoby to ułatwić np. sprowadzanie na Wyspy chorych członków rodziny w celu sprawowania nad nimi opieki.

Źródło:Emito.net

comments