Dzisiaj jest: 18 Luty 2018    |    Imieniny obchodz: Konstancja, Maksym, Bernadeta
< >

PRAWNIK

KSIĘGOWY

SKLEP

Elżbieta II nagrodziła dwie polonijne organizacje

  • Kategoria: Niusy i ciekawostki
  • Opublikowano: niedziela, 04, czerwiec 2017 17:14
  • Emito.net
  • Odsłony: 274

Sobotnia Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Londynie i European’s Welfare Association CIC w Walsall to dwie polonijne organizacje, które pierwszego czerwca zostały wyróżnione przez królową Elżbietę nagrodą za Służbę Społeczną (QAVS).

 

Nagroda Królowej za Służbę Społeczną to najwyższe brytyjskie odznaczenie dla organizacji społecznych. Ustanowiono ją w 2002 roku, na pięćdziesięlocie rządów królowej Elżbiety.

 

Na zaproszenie odpowiedzialnego za organizację dworu Lorda Szambelana przedstawiciele obu organizacji wzięli także udział w letnim przyjęciu w ogrodzie Pałacu Buckingham, w którym uczestniczyła królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej.

Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Tadeusza Kościuszki w Londynie to najstarsza placówka tego typu w Wielkiej Brytanii, założona w 1950 roku. Obecnie uczy się w niej ponad 600 uczniów.

Druga z nagrodzonych organizacji to ośrodek kulturalno-oświatowy European’s Welfare Association CIC (EWA CIC) w Walsall w pobliżu Birmingham, który prowadzi m.in. Sobotnią Szkołę im. Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii oraz grupy wsparcia, szkołę angielskiego dla dorosłych, klub koszykówki, zajęcia muzyczne i harcerstwo, a także współpracuje z policją, służbą zdrowia i urzędami miast w regionie West Midlands, reprezentując polską społeczność.

Źródło: Emito.net

comments