Dzisiaj jest: 17 Luty 2018    |    Imieniny obchodz: Zbigniew, Julian, Łukasz
< >

PRAWNIK

KSIĘGOWY

SKLEP

Ważna informacja

  • Kategoria: Niusy i ciekawostki
  • Opublikowano: niedziela, 12, marzec 2017 21:36
  • Polemi
  • Odsłony: 374

Dwie popularne sieci supermarketów wydały ważny komunikat do swoich klientów, w których informują o potrzebie natychmiastowego zwrotu podanych produktów. Okazuje się, że mogą one być niebezpieczne, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. 

 

Jak informuje Mirror, Tesco zdecydowało się na wycofanie „Tesco Spaghetti Bolognese” o gramaturze 400 gramów. Przyczyną tej decyzji było odkrycie, iż w produkcie mogą znajdować się śladowe ilości jaj, o których nie poinformowano na etykiecie. Osoby cierpiące na alergię lub nietolerujące tego składnika powinny oddać towar do sklepu, w celu otrzymania zwrotu pieniędzy. 

Tesco podjęło również decyzję o wycofaniu zabawki dla dzieci, której użytkowanie może grozić niebezpieczeństwem. Dotyczy to jednej z serii drewnianego alfabetu ze sznurkiem, który może być popsuty i rozplątuje się. Dotyczy to produktu o kodzie seryjnym 161101, który znaleźć można na spodzie zabawki. Osobom, które zakupiły ten towar zaleca się jego niezwłoczny zwrot, w celu odzyskania pieniędzy. 
W obu przypadkach do zwrotu nie jest wymagany paragon. Dalsze informacje można uzyskać kontaktując się z Działem Obsługi Klienta Tesco, pod numerem 0800 505 555.

Również Poundworld wycofało jeden z produktów ze sprzedaży. Sieć zidentyfikowała problemy z bezpieczeństwem, związane z użytkowaniem „Auto Spray Grey Grimer Paint”. Osoby, które dokonały jego zakupu powinny zwrócić towar w oddziale Poundworld lub Poundworld Plus. Firma przeprasza za wszelkie niedogodności z tym związane i dziękuje klientom za współpracę.


Mateusz Karciński / POLEMI.co.uk

comments