foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Dziecko rodzica-emigranta ma znakomite warunki do tego, by poza językiem oficjalnym kraju, w którym przebywa, opanować również swój język dziedziczony tj. język, który jest językiem ojczystym jego rodzica(ów). Własny język ojczysty jest dla każdego rodzica najnaturalniejszy – najłatwiej jest nam wyrazić w nim siebie i nawiązać z dzieckiem pełny kontakt emocjonalny, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju psychicznego.

Polska Szkoła Sobotnia w Craigavon

Pierwsze w tym roku zajęcia w Polskiej Szkole Sobotniej w Craigavon odbędą się 9 września. Wszystkich uczniów zapraszamy na godzinę 10:00 Osoby, które jeszcze nie zapisały swoich dzieci a są zainteresowane prosimy o kontakt z Dyrektorem szkoły pod numerem telefonu 07549619661, prosimy o wypełnienie formularzu rejestracyjnego dostępnego na naszej stronie i przesłanie go do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Liczba miejsc ograniczona.

Polska Szkoła Sobotnia, to jeden z większych projektów stowarzyszenia Polskie NI Sieć Społeczna.  W szkole zatrudnionych jest czterech nauczycieli : polonista, historyk  i dwóch nauczycieli  nauczania przedszkolnego.          W początkowej fazie działalności szkoła organizowała także lekcje języka angielskiego dla dorosłych, ale niestety nie było dużego zainteresowania i zrezygnowano  z kontynuacji tego projektu. Oprócz języka polskiego, historii     i geografii Polski dzieci korzystają także z lekcji katechezy.  Polska Szkoła Sobotnia działa od stycznia 2011 roku, w chwili uruchomienia szkoła liczyła 12 uczniów a w dniu dzisiejszym liczba ta waha się pomiędzy 30 a 40. Dyrektorem szkoły jest mgr Katarzyna Pawlikowska - Golonka.  

2018 Copyright Polska Szkoła Sobotnia w Craigavon Rights Reserved